Röportaj

KEDİ&KÖPEKLERDE ANTELMENTİK ŞERİTLERE (SESTODLARA) ETKİYENLER İLAÇLAR

Prof. Dr. Ender Yarsan Ankara Üniversitesi, Veteriner Fakültesi Dekanı

 

Sağaltımın amacı, parazitin bir bütün olarak uzaklaştırılmasına yöneliktir. Geçmişte şeritlere karşı kullanılan ilaçlar; şeritleri öldürenler ve vücut dışına atılmasını sağlayanlar şeklinde sınıflandırılmıştır.

 

Haber/Yaşam

YENİ YASAL DÜZENLEMELER IŞIĞINDA TÜRKİYE’DE  HAYVAN HAKLARI YENİ YASA SONRASI GENEL DEĞERLENDİRME

Av. Deniz Tavşancıl Kalafatoğlu/ İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi Başkanı

7332 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ile Türk Ceza Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, 14.07.2021 tarihinde yürürlüğe girdikten sonra, hayvan hakkı ihlallerine ilişkin, sahadan olumlu dönüşler hemen gelmeye başladı.

Haber/Yaşam

EVCİL HAYVANLARDA DİŞ HİJYENİNİN 6 ADIMI

Evcil hayvanların beslenmesinden, yemeğinden ve aşılarından öte en önemli konulardan biri de diş hijyenidir. Yapılan araştırmalara göre köpeklerin

%76’sı ve kedilerin% 68’i diş kaybına neden olan bakteriyel enfeksiyon hastalıklarından mustarip. Peki, evcil hayvanınızın diş hijyenini nasıl yapmalısınız? İşte uymanız gereken 6 kural…

Haber/Yaşam

ZEKİ & SEVECEN LABRADOR RETRIEVER

Labrador cinsi köpekler, genel olarak günümüzde çok sık bakılmakta olan köpek türleri arasında yer almaktadır. Oldukça sevilen bu köpekler genelde büyüktür. Yıllardık sadık dostlarımız olan labrador retrieverlar, avcılıktan rehberliğe kadar bir çok görevi üstlenebilecek yapıya sahipler.

1 2 16